Do udziału w naradzie zaproszonych zostanie 21 osób wybranych spośród tych, które zgłoszą się do 4 maja 2025 r., a następnie zostaną wylosowane w przewidziany w regulaminie sposób.
Narada obywatelska to forma pogłębionych konsultacji
Tego typu konsultacje są także bardziej reprezentatywne. Ich uczestnicy selekcjonowani są w taki sposób, by reprezentowali różnorodne poglądy i doświadczenia. To na przykład mieszkańcy najbliższej okolicy, lokalni przedsiębiorcy czy mieszkańcy innych części Wrocławia, którzy też są użytkownikami tej ulicy. Podobne rozwiązanie sprawdziło się w przypadku zmian na ulicy Ruskiej. Tam także najpierw przeprowadzone zostały szerokie konsultacje społeczne, a kolejnym krokiem stała się pogłębiona dyskusja w formie narady obywatelskiej.
Podczas narady jej uczestnicy będą mieli do dyspozycji makietę ulicy Szczytnickiej o wymiarach 4,2 x 1 m. Dzięki niej będą mogli wizualizować swoje pomysły i zaznaczać rekomendacje.
Zgłoś się by wziąć udział w naradzie
Narada będzie jedna, ale rozłożona na trzy dni. Zaplanowano ją na soboty: 10, 17 i 31 maja 2025 r. Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 11 i potrwa 3–4 godziny. Dokładne miejsce jest jeszcze ustalane, ale wiadomo, że będzie to w pobliżu ul. Szczytnickiej.
Chęć udziału można zgłaszać do 4 maja 2025 r. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na tej stronie internetowej.
Organizatorom zależy, by w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz na adres: konsultacje[at]feps.pl najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem.
Wyniki narady będą publicznie dostępne
– Po 3 czerwca zaprosimy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia do skomentowania wyników narady poprzez formularz elektroniczny – zapowiada Tadeusz Mincer.